Jak zorganizować dziecku pokój do nauki? Wybieramy najodpowiedniejsze krzesło i biurko.

Tęcza w czasie burzy - praca z galerii mumka.pl

Tęcza w czasie burzy – praca z galerii mumka.pl

Najważniejszymi przedmiotami w pokoju dziecka, które zaczyna się uczyć są biurko i krzesło. Powinniśmy zwrócić uwagę na ich funkcjonalność, która jest dużo ważniejsza niż estetyka.

Jeśli odpowiednio zaprojektujemy pokój dziecka będzie się to na pewno przekładać na jego wyniki w nauce. Krzesło oraz biurko przy którym siedzi dziecko powinno być dobrane odpowiednio do jego wzrostu. Dzięki temu dbamy nie tylko o wygodę dziecka, ale także o prawidłową postawę, dzięki której nasza pociecha nie będzie miała problemów z kręgosłupem.

Pamiętajmy, aby kupić krzesło, które będzie miało regulowaną wysokość. Musi także posiadać podłokietniki. Zwracajmy uwagę na to, aby dziecko siedziało głęboko, a nie na skraju krzesła. Stopy muszą leżeć płasko na podłodze, natomiast ręce do łokci powinny leżeć na blacie biurka. Zorganizujmy przestrzeń na biurku w taki sposób, aby dziecko miało wszystkie przybory do rysowania i pisania w zasięgu ręki.

Jeżeli na biurku stoi komputer to monitor powinien być na wysokości wzroku. W przeciwnym razie, jeśli dziecko nieustannie musi naciągać głowę, aby zobaczyć coś na ekranie, to wkrótce możemy mieć problemy z bólem w odcinku szyjnym kręgosłupa. W przypadku komputerów stacjonarnych ? klawiatura musi stać stabilnie.

Biurko w pokoju dziecka postawmy możliwie jak najbliżej okna. Praca przy dziennym świetle zawsze będzie lepsza dla wzroku. Na biurku przyda się również oświetlenie punktowe, a więc lampka, która będzie ustawiona po przeciwnej stronie niż pisząca ręka. Jeśli więc dziecko jest praworęczne to lampkę ustawiamy po lewej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>