Aktywne zabawy z dzieckiem trzyletnim

Robot za sto lat

Robot za sto lat – praca z galerii mumka.pl

Zaproponuj dziecku małe ćwiczenie: niech usiądzie ?po turecku?, a następnie przechyla się ? raz w prawo, raz w lewo. Taka zabawa świetnie kształtuje zmysł równowagi oraz ćwiczy mięśnie pleców. Podobnie równowagę ćwiczy bujanie się na starym, poczciwym koniku bujanym.

Kto by pomyślał ile radości może sprawić mały kocyk czy ścierka. Wystarczy, aby dziecko użyło trochę wyobraźni i wykorzystało rożne możliwości poruszania się na niej. Może na przykład jechać na niej jak na sankach czy deskorolce. Może położyć się na niej i odpychać rękami.

Aby trochę się poruszać, a jednocześnie ćwiczyć zmysł obserwacji pobawcie się zostawiając ślady podobnie jak Jaś i Małgosia. Jedno z dzieci wyrusza na wycieczkę (na placu zabaw albo w domu) i zostawia za sobą widoczne ślady w postaci małych przedmiotów. Mogą to być kamyczki, strzałki narysowane kredą na chodniku czy kawałki kolorowego materiału. Gdy dotrze do mety zaznacza ją krzyżykiem. Po tych śladach wędruje drugie dziecko (lub rodzic), a gdy znajdzie kryjówkę ? zamieniają się rolami.

Poproś swoją pociechę, aby uważnie rozejrzała się po pokoju, w którym się znajdujecie. Następnie niech wyjdzie do drugiego pomieszczenia, a Ty przestaw jedną charakterystyczną rzecz w inne miejsce lub całkiem ją schowaj. Kiedy dziecko wróci musi zabawić się w detektywa i wskazać co się zmieniło. Oczywiście w następnej rundzie zamieniacie się rolami.

Skaczmy jak żabki! Dwoje dzieci odwróconych do siebie plecami kuca, a następnie zaplata z tyłu ręce. Potem skacząc musi się poruszać do wyznaczonego przez Ciebie celu.

Przygotuj tyle krzesełek ile dzieci uczestniczy w zabawie. Przy każdej nodze postaw buty. Każdemu dziecku zawiąż apaszkę lub szalik na oczy. Na wyznaczony sygnał startu każde dziecko musi założyć buty na nogi krzeseł. Kto pierwszy ten lepszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>