Zabawy rozwijające inwencję plastyczną dla dzieci 3-letnich

Malowana tęcza - praca z galerii mumka.pl

Malowana tęcza – praca z galerii mumka.pl

Sprawność fizyczna i intelektualna dziecka trzyletniego jest już na całkiem wysokim poziomie. Dziecko uczy się formułować swoje myśli, potrafi się przeciwstawić, ale przede wszystkim ma sporo pomysłów. Dobrze, żeby te pomysły realizował wspólnie z dorosłym. Chcielibyśmy zaprezentować kilka zabaw plastycznych dla dzieci w tym wieku, które wykorzystają jego potencjał.

Z kolorowych gazet i czasopism powycinaj wiele różnych figur geometrycznych, a następnie poproś dziecko, aby układało je w dowolny sposób tworząc jednocześnie ciekawe obrazki. Co to będzie? Zależy tylko od jego (bujnej w tym wieku) wyobraźni.

Do tej zabawy również będą potrzebne kolorowe czasopisma. Wycinasz postacie ludzi, zarówno dorosłych jak i dzieci. Ważne, żeby były sporej wielkości. Potem niech dziecko naklei je na kartonik, a następnie znów wytnie. Później szukasz różnych części garderoby, a więc czapek, bluzeczek, skarpetek i także je wycinasz. Teraz Twój maluch może stać się prawdziwym projektantem mody i dowolnie ubierać poszczególne postacie.
Ze starej książeczki lub gazety wytnij część jakiejś postaci na przykład jakiegoś zwierzaka. Naklej to na czystą kartkę i poproś malucha, aby dorysowało resztę i sprawdź jak szalone pomysły ma Twoje dziecko.

Do twarzy dziecka przyłóż kartkę papieru, którą zamocujesz z tyłu taśmą klejącą. Następnie odrysuj na niej oczy, usta i nos. To będzie szablon maski. Teraz ruch należy do malucha. Ozdabia swoją maskę za pomocą mazaków i kredek. A może stworzy prawdziwą maskę karnawałową?

Na koniec zabawa specjalnie na Boże Narodzenie, czyli przygotowywanie łańcucha choinkowego. Poproś dziecko, aby z błyszczącego kolorowego papieru wycięło paski o mniej więcej podobnej wielkości. Następnie skleja dwa końce paseczka tworząc kółko. Kolejny pasek należy zaczepić do tego pierwszego i tak dalej. To jak długi będzie łańcuch zależy tylko od cierpliwości malucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>