Zabawy indywidualne dla dziecka 2-letniego

Rękodzieło - praca z galerii mumka.pl

Rękodzieło – praca z galerii mumka.pl

Na początek pobawcie się w naśladowanie ruchów. Posadź ulubioną lalkę córki w jakimś widocznym miejscu. Niech ma podniesioną na przykład prawą rączkę. Następnie maluch ma naśladować jej pozycję. Dzięki temu uczy się obserwować oraz koordynować swoje ruchy.

Kulki z papieru czy zwinięte w kłębek skarpetki nazwijcie ?myszkami?, które trzeba zaprowadzić do domu, czyli do rozłożonego kartonu. Dziecko ćwicząc precyzję ruchów musi turlać te przedmioty, aż dotrą do wyznaczonej bazy.

A teraz pora na ćwiczenie, które często proponują logopedzi, czyli fruwające piórko. Daj dziecku do zabawy kolorowe piórko, a jego zadaniem niech będzie dmuchanie na nie w ten sposób, aby nie dopuścić do upadku na ziemię.

Dzieci uwielbiają bawić się balonami. Niech odbijają go rękami, a dla odmiany także nogą czy brzuszkiem. To w pełni bezpieczna zabawa, która dostarcza dużo radości i ćwiczy refleks.

Znakomitym ćwiczeniem na rozciąganie może być zabawa w wielkoluda i? krasnoluda. Wspinając się na palce, wyciągając ręce do góry ? staje się wielkoludem, a kuląc się i kucając ? staje się małym człowieczkiem przypominającym bajkowe krasnoludki.

Co powiecie na iście cyrkową zabawę? Ułóż długi sznurek na podłodze i zaproponuj dziecku, aby udawało linoskoczka i przechodziło po nim starając się utrzymać równowagę (niech pomaga sobie mając szeroko rozwarte ręce). Następnie można ze sznurka zrobić drogę z zakrętami lub polecić dziecku, aby poruszało się do tyłu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>