Malowanie farbami plakatowymi

bolek i lolek

Bolek i lolek ; praca z galerii mumka.pl

Przygodę dziecka z malowaniem farbami plakatowymi warto rozpocząć od zakupu odpowiednich przyrządów.

Nowe farbki i pędzle zachęcą dziecko do malowania i ułatwią mu pracę. Farby lepiej kupić w tubkach, a nie jak zwykle robimy w tradycyjnych pojemniczkach. Dlaczego? Dziecko dosyć szybko brudzi pędzelkiem farbki i w ostateczności wszystkie z nich mają kolor zbliżony do brązowego.

Dużo lepszym pomysłem będzie, więc wyciskanie malowideł na paletę. Co ważne, nie musimy od razu kupować profesjonalnej palety. Możemy zaopatrzyć się w kawałek płyty pilśniowej, która po umyciu posłuży nam wiele razy. Zamiast kupować jeden drogi pędzel do malowania lepszym pomysłem będzie zakup kilku najtańszych pędzelków o różnej grubości włosia.
Pamiętajmy, że dzieci uwielbiają eksperymentować, a malowanie ma być przede wszystkim zabawą! Pomyślmy, więc czym jeszcze (oprócz pędzelków) mogłoby się posłużyć. Co powiecie na gąbkę czy zużytą szczoteczkę do zębów? Pozwólmy dziecku malować palcami, a na pewno będzie to dla niego niezapomniane przeżycie. Także nie od dzisiaj wiadomo, że dziecko brudne to? dziecko szczęśliwe.
Warto również zmieniać to, na czym rysuje dziecko. Nie musi być to kartka w formacie A4. Dzieciom (szczególnie tym młodszym) łatwiej maluje się na większych powierzchniach. Może być to nawet zwykły karton! Jeśli jednak chcemy, aby dziecko poczuło się jak prawdziwy artysta zastanówmy się nad kupnem płótna, które naciągniemy na blejtram. Dobrym pomysłem będzie również malowanie na szkle. Oczywiście nieodzowna będzie w tym przypadku pomoc i opieka rodzica. Farba na szkle dosyć długo schnie, więc będzie to dla dziecka lekcja cierpliwości. Lepszym pomysłem będzie też użycie farbek olejnych. Na czym jeszcze można malować? Zaproponujmy, aby nasza pociecha własnoręcznie ozdobiła swoją koszulkę. Aby malunek nie zmył się z ubrania musimy jednak zaopatrzyć się w specjalistyczne farbki.
Nie denerwujmy się i nie stresujmy dziecka ciągłym upominaniem o to, aby pilnowało czystości. Większość rzeczy spierzemy, a miejsce pracy dziecka warto zabezpieczyć folią. Nasza pociecha niech ubierze fartuszek, a malowanie farbkami plakatowymi będzie doskonałą zabawą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>