Sześć zabaw o średniej trudności, które rozwijają inwencję plastyczną 2-latka

Tulipany wyrastają z cebulek

Tulipany wyrastają z cebulek – praca z galerii mumka.pl

Gdy dziecko dobrze już sobie radzi z łatwymi zabawami, które proponowaliśmy w poprzednim artykule możesz zaproponować mu ćwiczenia o średnim stopniu trudności.

1. Świetną zabawą doskonalącą umiejętności manualne dziecka jest wydzieranie z kolorowego papieru. Aby rozpocząć ćwiczenie wystarczy biały i kolorowy papier oraz klej w sztyfcie. Pierwszy ruch należy do rodzica ? musi narysować granatowe, burzowe chmury. Następnie dziecko wydziera z białego papiery malutkie kawałki, które mają imitować deszcz. Na koniec nie pozostaje nic innego jak nakleić je na kartkę.
2. Do tej zabawy potrzebna będzie zwykła kartka z bloku technicznego lub rysunkowego, klej w sztyfcie, kredki i bibuła w różnych kolorach. Na białej kartce rysujemy owalny kształt, a następnie prosimy, aby dziecko pozwijało z bibuły małe kuleczki. Następnie nakleja je na narysowane koło i w ten sposób tworzy świetny papierowy naszyjnik, który później może podarować mamie. To świetna zabawa ćwicząca sprawność manualną.
3. Jesienią, kiedy liście spadają z drzew wybierz się z dzieckiem na spacer. Pozbierane kolorowe liście włóżcie pomiędzy kartki w książce. Kiedy zaschną możesz przygotować blok techniczny, pędzle i farby plakatowe. Następnie dziecko maluje każdy liść na ulubiony kolor i odciska na papierze tworząc tym samym piękną kompozycję.
4. Kolejną propozycją na zabawę w domu niech będzie plastelinowa nalepianka. Na kartce za pomocą kolorowego flamastra rysujemy prosty obrazek. Następnie prosimy swoją pociechę, aby robiło kuleczki z plasteliny i naklejało je na kartce tak, aby nie wychodzić poza kontury. Dzięki tej zabawie maluch ćwiczy paluszki i rozwija swoją twórczą inwencję.
5. Twojemu dziecku zdarzyło się mazać po ścianach? Zaproponuj mu podobną zabawę, która nie naruszy wystroju mieszkania. Przymocuj dużą kartkę do ściany, a następnie daj maluchowi przybory do pisania i rysowania. Zachęć go, aby bazgrało po tej kartce. Następnie niech spróbuje rysować obydwie rękami jednocześnie. Okaże się jak trudna jest to sztuka dla 2-latka! To ćwiczenie świetnie wpływa na koncentrację oraz koordynację ruchów dziecka.
6. Przed rozpoczęciem zabawy drukujemy zdjęcie dziecka w formacie A4. Następnie wycinamy z kolorowych czasopism ozdoby, a więc czapki, śmieszne kapelusze, fryzury w całkiem odmiennym kolorze, zabawne ubranka. Następnie dziecko przerabia swój portret naklejając rekwizyty na swoje zdjęcie. Takie ćwiczenie nie tylko kształtuje wyobraźnię, ale także rozwija poczucie humoru Twojego malucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>