Jak zacząć przygodę z rysowaniem?

marzanna

Marzanna – praca z galerii mumka.pl

Najlepiej pokazać dziecku na swoim przykładzie początkowo samemu próbując coś narysować, a następnie przekazać dziecku kredkę, aby dokończyło nasz rysunek.

Pamiętajmy, aby ciągle nie poprawiać dziecka i na początku nie krytykować jego postawy czy sposobu trzymania kredki. Malowanie to przede wszystkim zabawa i tak ma się kojarzyć dla naszej pociechy. Warto razem z nim wybrać się na zakupy i wybrać kolorowy zestaw przyborów do rysowania. Dzieci uwielbiają używać różnokolorowych farbek czy pisaków. Do pomocy warto zaprosić także przyjaciół czy starsze rodzeństwo. To nie muszą być tylko zwykłe ołówkowe kredki i kawałek papieru. Pokażmy dziecku, że można malować węglem, pastelami czy nawet palcami! Gdy uda nam się go już namówić, a on stworzy malunek, który początkowo będzie wyglądał tylko jak bazgroły to nie krytykujmy go za to! Nie pytajmy dlaczego narysował kwiatki w brązowym kolorze ani nie miejmy pretensje o to, że włosy taty są w zielonym odcieniu. Nie poprawiaj rysunków poprzez dorysowywanie wąsów kotkowi czy komina w domku. Każde dziecko ma swoją wyobraźnię i pozwólmy ją przenosić na jego rysunki. Po zakończonej zabawie pochwalmy pociechę i powieśmy jego rysunek na przykład na lodówce czy na korkowej tablicy. Takie pochwały i wyróżnienie będą dla niego dodatkową motywacją do dalszych prac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>