Zabawy w domu dla dziecka 2-letniego

Mój ręcznik

Mój ręcznik – praca z galerii mumka.pl

W co bawić się, gdy jest brzydka pogoda? Jak wiadomo, gdy pada deszcz ? dzieci się nudzą. Nie pozwólmy im na to! Zaproponujmy im kilka ciekawych i rozwijających zabaw.

Z drogi śledzie, taczka jedzie! ? możesz wykrzykiwać bawiąc się w znaną od pokoleń zabawę. Chwytasz nogi dziecka, a ono poruszając się na samych rękach porusza się do przodu. Dzięki temu maluszek uczy się koordynować swoje ruchy. Podobnym świetnym ćwiczeniem trenujące ruchową koordynację to zabawa w kotka. Niech dziecko będzie niesfornym kotkiem, który goni myszkę, a Ty spróbuj go złapać. Następnie ? dla urozmaicenia – możecie zamienić się rolami

Dziecko może też pobawić się w inne zwierzątka. Poruszając się na czworakach niech naśladuje odgłosy pieska, konia czy świnki.
Dziecko może także pobawić się w zajączka. Poruszając się tak jak to zwierzątko, podskakuje lub przeskakuje przedmioty leżące na ziemi.
Równie dobrze zamiast bojaźliwego króliczka może udawać groźnego lwa! Siadając na piętach, szczerzy zęby i przerażająco ryczy. Taka zabawa ponadto ćwiczy mięśnie buzi.

Przygotuj duży arkusz papieru i kolorowe farbki wymieszane z wodą. Niech dziecko wybierze jakiś zabawkowy samochodzik (niekoniecznie najnowszy?) i zamacza w farbie jego koła. Następnie niech wybierze się w ?podroż? autkiem po kartce. Może wybierać różne kolory, obserwując przy tym jak ładnie się ze sobą łączą.

A może śmieszna zabawa w klauna? Stajecie przed lustrem i stroicie głupie minki. Możesz też poprosić dziecko, aby spróbowało odtworzyć minę dokładnie taką jaką Ty zrobiłeś przed chwilą. Oprócz tego, że będzie dużo radości w takim szaleństwie, to jeszcze dziecko poćwiczy swoje mięśnie twarzy.

Kiedy dziecku znudzi się układanie zwykłych puzzli, wydrukuj jego zdjęcie (koniecznie w dużym formacie), a następnie potnij na kilka części. Niech maluszek ułoży swój własny portret!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>