Zabawy na powietrzu z dzieckiem 2-letnim

Tęcza

Tęcza – praca z galerii mumka.pl

Zbliża się lato, coraz więcej czasu będziemy spędzać na działkach, w przydomowych ogródkach i na placach zabaw. Z tego powodu warto, abyśmy zaprezentowali Wam kilka propozycji zabaw wspólnie z dzieckiem, które ukończyło już dwa latka.

1. Kiedy wybieracie się na spacer, aby zaciekawić dziecko opowiadasz mu bajkę, w której bohaterem jest na przykład muszka, ptaszek lub samolot. Za każdym razem, kiedy w tej historii pojawia się dane zwierzątko lub przedmiot prosisz malucha, aby naśladując ruch skrzydełek machał swoimi rękami. Taka zabawa wyćwiczy w dziecku umiejętność cierpliwego i uważnego słuchania.

2. Powiedz dziecku, że w tym momencie jesteś wróżką, której słowa mają czarodziejską moc. Wypowiadasz zaklęcie ?hokus-pokus!? i dodajesz polecenie na przykład, aby dziecko zastygło bez ruchu lub spróbowało stanąć na jednej nóżce czy podniosło prawą rączkę. Taka zabawa sprawi, że dziecko nauczy się panować nad swoim ciałem.

3. Co powiesz na znaną wszystkim ciuciubabkę? Jeśli w odwiedziny do Twojego dziecka przyjdzie kilkoro rówieśników zaproponuj im tę zabawę. Zawiązujesz jednemu z nich oczy na przykład szalikiem lub apaszką. Pozostałe dzieci kręcą ciuciubabką tak, aby straciła orientację w przestrzeni. Następnie uciekają, a wyznaczone dziecko je goni. To dobre ćwiczenie na refleks.

4. Zabawa na dworze to dobry moment na ćwiczenie logicznego myślenia i porządkowanie przedmiotów. Poproś dziecko, aby ułożyło na przykład kamyki, muszelki czy kasztany od najmniejszego do największego. Te ćwiczenie możecie zastosować również w domu, gdzie maluch będzie układał klocki.

Zabawy na plaży

Naucz swoje dziecko naśladować twoje ruchy i niech razem z Tobą ćwiczy równowagę. Gdyby jesteście na wakacjach nad morzem wędruj po piasku zostawiając na nim ślady stóp. Niech maluch idzie po Twoich śladach. Niech nie będzie zbyt łatwo! Możesz skakać ze złączonymi stopami lub iść na palcach.

Na plaży możesz również nalać do plastikowej butelki trochę morskiej wody wymieszanej z piaskiem. Pokazujesz dziecku jak gołą stópką może turlać butelkę. To świetna zabawa, ale także dobre ćwiczenie na płaskostopie.
Do wiaderka nasypujesz piasek i ustawiasz go na plecach swojej pociechy. Dziecko pilnując, żeby utrzymywać równowagę musi na czworakach dojść do wyznaczonego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>