Zabawy na długie jesienne i zimowe wieczory

Pan Kot - praca z galerii

Pan Kot – praca z galerii mumka.pl

Sezon letni w pełni. Myślami jesteśmy na plaży, pakujemy walizki na wyjazd w góry czy odwiedzamy krewnych. Jednak lada moment temperatury zaczną spadać, a dni staną się coraz krótsze. Na takie jesienne, a przede wszystkim długie zimowe wieczory prezentujemy wam kilka pomysłów na zabawę z dzieciakami.

Gasimy światło i siadamy na podłodze. Za pomocą latarki ?rysujemy? na ścianach rozmaite szlaczki. Możemy to robić w rytm elektronicznej muzyki: raz szybciej, raz wolniej. Następnie przesuwamy snop światła po różnych przedmiotach i pytamy malucha co to jest. Zdziwi się, że rzeczy wyglądają całkiem inaczej niż w dziennym świetle. Przykrywamy siebie i dziecko kocem, na zewnątrz wyciągamy tylko rękę wraz z latarką, której światło kierujemy na koc. W takiej scenerii możemy snuć rozmaite opowieści.

Teraz czas na trochę ruchu. Niech dziecko spróbuje złapać uciekające światełko, które przemieszcza się po meblach i ścianach. Tempo zabawy dostosujmy do wieku i umiejętności maluszka, tak aby nie zrobiło sobie krzywdy. Podświetl sobie twarz za pomocą latarki, rób różne miny i wydawaj odgłosy. Jeżeli dziecko jest bardzo małe to na bieżąco sprawdzaj jego reakcję, aby się nie przestraszyło.

Pamiętasz zabawę w teatr cieni? Niech lampka oświetla ścianę, a wy za pomocą rąk, ludzików wyciętych z papieru czy przy użyciu kuchennych przyrządów odkrywajcie sceny z bajek i wcielajcie się w aktorów.

Pomysłów na zabawy, kiedy na dworze mróz i zawierucha może być dużo więcej. Jednak mamy nadzieję, że nasze propozycje uwzględniające grę świateł i cieni przypadną wam do gustu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>