Zrób dziecku test na spostrzegawczość!!!

Mała syrenka - praca z galerii mumka.pl

Mała syrenka – praca z galerii mumka.pl

1. Zrób dziecku test na spostrzegawczość. Każ mu się obrócić, a sam zmień coś w swoim wyglądzie: na przykład zapnij kilka guzików czy ściągnij krawat. Niech maluch zabawi się w detektywa i zgadnie co się zmieniło. Świetna rozrywka na umilenie na przykład czasu oczekiwania w kolejce do lekarza.

2. Bawmy się w kotka i myszkę! Wśród dzieci za pomocą wyliczanki wybierane jest jedno dziecko, które w tej zabawie jest kotem. Kotek wybiera jeden kolor, a następnie dzieci rozpraszają się po całym pokoju mając za zadanie przynieść daną rzecz mającą tę barwę. Dziecko, któremu nie uda się czegoś znaleźć staje się złapaną myszką. Taka zabawa ćwiczy u dziecka refleks i uczy uważnie obserwować.

3. Kolejną zabawę proponujemy dla dziecka lubiącego buszować w szafach z ubraniami. Do pudełka włóż wszelkie dostępne w domu rękawiczki: z jednym palcem, skórzane, ogrodnicze czy służące do sprzątania. Następnie poproś maluszka, aby posegregowało je do pary opowiadając przy tym, do czego służą i kto najczęściej ich używa.

4. Dobrym ćwiczeniem na rozruszanie mięśni twarzy, a jednocześnie na naukę uważnego patrzenia będzie polecenie dziecku, aby rozszyfrowało słowo, które ?wypowiadamy? tylko za pomocą ruchu warg. Bezgłośnie poruszamy ustami w taki sposób, aby dziecko mogło nas zrozumieć.

5. Zanim wybierzecie się na zakupy do hipermarketu sporządźcie listę rzeczy, które musicie kupić. Przedmioty, w których wyborze ma pomóc dziecko narysujcie wyraźnie na kartce. W sklepie szukajcie wspólnie danych produktów. To nie tylko rozrywka dla dziecka podczas wykonywania żmudnych sprawunków, ale także ćwiczenie na spostrzegawczość.

6. Usadź dziecko naprzeciwko ściany, a na nią skieruj światło na przykład z lampki nocnej. Stań za dzieckiem, a na ścianę rzucaj cienie przeróżnych przedmiotów. Mogą być to lalki, samochody i tym podobne. Po kilku pomyłkach ? zamieniacie się rolami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>