W co bawić się z dzieckiem na plaży?

Konik pegazojednorożec - praca z galerii mumka.pl

Konik pegazojednorożec – praca z galerii mumka.pl

Wakacje to sezon urlopów, krótkich i dłuższych wyjazdów. Mamy dla was kilka pomysłów na rodzinną zabawę, jeżeli wybieracie się nad morze. Oczywiście znakomicie sprawdzi się odbijanie gumowej piłki, budowanie zamków z piasku czy pluskanie się w wodzie. Jeżeli jednak chcecie spędzić na plaży więcej czasu warto mieć w zanadrzu kilka ciekawszych pomysłów na wspólną zabawę z dzieckiem.

1. Ślady na piasku: Sporo zabawy będziemy mieli odbijając wraz z dzieckiem ślady dłoni i stóp na mokrym piasku. Możemy porównywać ich wielkość.

2. Latawce: Jeśli tylko jest wietrzny dzień ? warto puszczać latawce. Poszukajcie trwałych, ale lekkich materiałów.

3. Kształty i kolory: Kształtujmy w dziecku zmysł obserwacji. Leżąc na piasku przyglądajmy się muszelkom i kolorze wody. Zapytaj malucha, czy morze ma zawsze taki sam kolor, czy może jest inne o zachodzie słońca?

4. Mozaika: Wybierzcie się na krótki spacer, pozbierajcie wszystkie skarby, jakie znajdziecie po drodze. Mogą to być muszelki i wodorosty, ale także patyki czy szyszki. Później wspólnie z nich na piasku ułóżcie prawdziwą, naturalną mozaikę.

5. Pingwin: Niech dziecko postawi stopy na twoich i poruszajcie się ruchami pingwina.

6. Łapanie cienia: Jeżeli maluch zaczyna się nudzić poradźmy mu, aby spróbował złapać swój cień. Będzie to śmieszna rozrywka na krótką chwilę.

7. Pamiątka z wakacji: A może wspólnie stworzycie pamiątkę z wakacji? Do dużego słoika wsypujemy piasek, na dno układamy muszelki i wodorosty, wszystko zalewamy morską wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>