W co bawić się z dzieckiem 3-letnim, kiedy na dworze pada deszcz?

Co powiesz na zrobienie dziecku odlotowego samochodu z? kartonu? Najpierw pozbywasz się dna w kartonie, a na przeciwległych ściankach mocujesz szelki. Karton możesz ozdobić wspólnie z dzieckiem, doklejając światła czy rurę wydechową.

Dzieci uwielbiają się bawić w przyjęcia. Dziewczynki stroją wtedy swoje lalki i misie, przygotowują zestawy małej porcelany i uczą dobrych manier. Gdy zbierze się więcej dzieci można zaproponować dziecku grę związaną z takim małym przyjęciem. Przed każdym z maluchów stawiamy papierowy lub plastikowy talerzyk. Na środku stołu stawiamy miskę z różnymi smakołykami: mogą to być prawdziwe cukierki, ciasteczka, ale mogą być też kamyczki, żołędzie czy zebrane kasztany. Gospodarz przyjęcia kręci łyżeczką wokół własnej osi. Kiedy łyżeczka się zatrzyma szczęśliwiec może się poczęstować i położyć drobiazg na swoim talerzyku. Ta osoba, która zgromadzi najwięcej słodyczy ? wygrywa zabawę.

Proponujemy również zabawę w małego kuchennego pomocnika. Zagnieć ciasto na pizzę, która jest jednym z ulubionych dań maluchów. Uformuj małe placki do ułożenia na blaszce. Teraz zadanie należy do malucha, który przeobraża ciasto w uśmiechnięte buźki. Do tego celu posłużą plasterki oliwek, pomidorów, jajek jako oczy, z papryki można natomiast zrobić uśmiechnięte usta.

Udawaj, że masz? dziury w pamięci! Śpiewaj dziecku znaną piosenkę i nagle urwij udając, że przypominasz sobie tekst. Maluch na pewno będzie dumny z tego, że lepiej pamięta ten utwór i chętnie ci pomoże.

Jesienią, kiedy pogoda na to pozwoli ? wybierzcie się na spacer w poszukiwaniu kasztanów. W domu dziecko będzie mogło z nich zrobić ludziki i zwierzątka. Mały kasztan będzie głową, a duży ? tułowiem. Połączy je za pomocą wykałaczek lub zapałek.

Aby pomóc dziecku oswoić się z formami geometrycznymi poszukajcie wspólnie wszystkich prostokątnych przedmiotów w domu. Następnie do nieprzezroczystej torby włóż te przedmioty mieszając je z innymi kształtami na przykład owalnymi czy kwadratowymi. Zadaniem dziecka będzie wyłowienie tylko prostokątnych przedmiotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>