Idealny Kinderbal !!!

Drzewo w lesie z różnymi kwiatami - praca z galerii mumka.pl

Drzewo w lesie z różnymi kwiatami mumka.pl

Zbliżają się urodziny twojego dziecka? Warto pomyśleć o zorganizowaniu dla niego oraz jego najbliższych koleżanek i kolegów prawdziwy kinderbal.

Na początek przygotowujemy papierowe talerzyki i kubki, przekąski (muffinki, galaretki, pokrojone owoce). Następnie czas na udekorowanie domu oraz? wymyślanie ciekawych, integracyjnych zabaw.

Zanim jednak przyjdzie czas witania gości ? należy ich stosowanie zaprosić. Poświęćmy, więc jedno popołudnie na własnoręczne przygotowanie pięknych zaproszeń. Ręcznie lub na komputerze napiszmy treść zaproszenia, a dziecko niech ozdobi je za pomocą farb i kredek.

Udekorujmy dom ? powieśmy kolorowe girlandy, nadmuchajmy sporą ilość balonów, na stołach połóżmy ozdobne serwetki, kupmy słomki do napojów. Pozwólmy dziecku samemu wybrać ozdoby ? w końcu to jego urodziny. Przed urodzinami wspólnie z synem lub córką ? upierzcie ciasteczka ? niech dziecko dekoruje je lukrem i cukrowymi posypkami. A może pieczenie będzie jedną z atrakcji już na samym przyjęciu.

Na początek zaproponujemy zabawę na ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej. Puszczanie mydlanych baniek to prosta zabawa, ale na pewno spotka się z entuzjazmem dzieciaków. Dla ochrony mebli ? proponujemy zabawę na powietrzu.

Aby dzieci się poruszały warto zachęcić ich do klasycznych, znanych wszystkim zabaw: ?stary niedźwiedź mocno śpi? czy ?jedzie pociąg z daleka? na pewno wprowadzą radosną atmosferę.

Na nadmuchanych balonach za pomocą flamastrów rysujemy różne minki: uśmiechnięte, smutne i zdziwione. Na innych dzieci mogą narysować zwierzątka na przykład kotka czy króliczka.

A co powiecie na przyjęcie w iście piknikowym stylu? Niech dzieci zrobią namiot z krzeseł i koców. Maluchy otrzymują od nas latarkę i w środku urządzają sobie łóżeczka do spania. Tam mogą bawić się w teatrzyk lub wcinać smakołyki.

Na koniec zaproponujmy wspólne rysowanie lub wyklejanie. Niech dzieci narysują swoje portrety, a potem wręczą je solenizantowi.

Aby miło pożegnać gości proponujemy wręczyć im symboliczne prezenty. Niech jednak dla każdego będzie to niespodzianka. Do dużego kosza lub pudełka wkładamy drobiazgi, takie jak: kolorowe figurki, gumki i spinki do włosów czy ołówki z postaciami z bajek. Przedmioty przykrywamy ziarenkami lub kuleczkami z bibuły, a następnie prosimy dzieci, aby wylosowały coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>